Завітайте у „Казку” до нас,

Де тополі зелені на вході.

Завітайте у „Казку” до нас,

Завітайте до нас при нагоді.

Завітайте у „Казку” до нас,

Щоб побачити в небі веселку,

І до „Казки” прийти ще не раз

Та й зустріти маляток веселих!

 

(слова з гімну ДНЗ № 11)

 Шановні гості та відвідувачі сайту!!!

Наш дошкільний заклад виховує та розвиває дошкільнят з 1978 року. Пропонуємо Вашій увазі відео-презентацію, у якій розповідається про всю історію закладу - від відкриття до сьогодення.

I. Історичний екскурс

Дитячі ясла – садок № 11 „Казка” відчинили свої двері для дошкільнят у 1978 році.

Засновник – ВО „Свема”.

Першою завідуючою (з 1978 по 1980р.) була Білявська Тетяна Костянтинівна. Як керівник, яка відкривала заклад, вона опікувалась добором кадрів, створенням відповідних умов для виховання та навчання дітей дошкільного віку.

„Відкриття дитячого садочка було урочисте. Були присутні керівники з ВО „Свема”: М. І. Ночовний, М. Г.Місік; представники бухгалтерії.

Діти підготували привітання. Виступала завідуюча Т.К. Білявська. Михайло Іванович Ночовний перерізав стрічку та віддав завідуючій.

На відкритті були присутні члени колективу дошкільного закладу: Скляренко Людмила Миколаївна (вихователь-методист), Сергієнко Людмила Олексіївна (музичний керівник), Кривонос Ольга Миколаївна (вихователь), Гузь Ніна Дмитрівна (старша медсестра) та інші” (зі спогадів Павловської Галини Миколаївни, яка працювала з 1978 по1998 рік вихователем дитячого садка № 11).

         З квітня1980 року колектив очолила мудрий керівник, розумна та порядна жінка Грищенко Галина Степанівна.

Як згадує Грищенко Г. С., проект дитячого садка оригінальний, такого другого в м. Шостка немає. За проектом на балконах було місце для ігор дітей, але умови (дуже відкриті) не відповідали вимогам техніки безпеки. Тому їх засклили, пристосували до прогулянок дітей протягом всього року, в будь – яку погоду.

Дитячий садок розрахований на 280 місць в ті роки був переповнений (до 350 дітей).

Спочатку у дитячому садку не було ясельних груп, а потім їх відкрили. І стало в садочку 6 ясельних груп ( 2 групи для дітей віком від 3 місяців до 1 року; 2 групи – з 1 року до 1,5 року; 2 групи – з 1,5 до 2 років) та 6 садових груп.”

Кредо педагогів закладу – творчість, активність, принциповість.

Вони беруть активну участь у міських заходах, проводять цікаві розваги, відкриті заняття для колег дошкільників.про

„У 1980 році на базі дошкільного закладу проводилась обласна конференція для керівників дитячих садків та вихователів-методистів.

Конференція пройшла на високому рівні, роботу дитячого садка відмітили.

В подальшому проводилось багато семінарів, відкритих занять та інших заходів.

Проводились семінари і для батьків з показом роботи дітей із зображувальної діяльності за участю батьків.

Щорічно проводився конкурс „Іграшка своїми руками”.

Між паралельними групами проходило змагання. Основні критерії – низька захворюваність, оцінка санітарного стану приміщень групи, навчально-виховна робота, відсутність травматизму тощо.

В кінці місяця профспілковою організацією підводився підсумок. За результатами змагання переможці отримували грошову премію та перехідний червоний прапор” (зі спогадів Грищенко Г.С.)

Саме під керівництвом Грищенко Г.С. колектив дошкільної установи неодноразово був переможцем соціалістичного змагання, а також таких фахових конкурсів, як „Ану-ка, девушки!”, КВК, оглядів-конкурсів художньої самодіяльності.

З 1987 року в дошкільному закладі були відкриті перші 2 групи для дітей з вадами зору.

Для роботи в спеціальних групах відібрані кращі педагоги закладу: Хоменко К.Г., Козіна В.Ф., Сисоєва Є.І, Цимбалюк В.В.

Педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу завжди дбали про любов та тепло для кожної дитини.

Дитячий садок №11 „Казка” – саме той дошкільний заклад, де дітям затишно та весело, де їх люблять і поважають, де піклуються про їхнє здоров’я і дбають про розширення світогляду маленької особистості.

З 1988 по 1996 рік на посаді завідуючої працювала Салова Ольга Степанівна.

Недарма діти, їхні батьки та гості закладу називають його „казковим” домом. Адже все тут зроблено з любов’ю: світлі просторі групові приміщення, музична зала.

В 1989 році одне з групових приміщень переобладнано під спортивну залу, що дозволило більш ефективно та різноманітно здійснювати роботу з фізичного виховання дітей.

Колектив дошкільного закладу на чолі з Саловою О.С. та вихователем-методистом Козловою Т.Г. провели велику роботу щодо удосконалення та розширення будівлі дошкільного закладу і з допомогою шефів із ВО „Свема” у 90-ті роки були обладнані балкони дошкільного закладу, розширені холи.

В минулі роки на балконах другого поверху розташовувались приміщення для проведення роботи з художньої праці та оранжерея.

Тепер тут – виставочна зала, музей дошкільного закладу та музей українсько-болгарської дружби, фітобар.

В ці роки колектив стабільно працює. Вихователі Павловська Г.М., Сериченко Л.М., Султанова Т.А., Демченко А.М., Костюк Г.І. вміло застосовують досвід та отримані у навчальних закладах знання.

На початку 90-х років у педагогічний колектив влилися молоді, творчі особистості: Булітко Л.В., Кондратенко Н.В., Виноградова С.В., Буянова О.І., Вовкотеча Р.В. Більшість з них мали середню спеціальну освіту.

Підвищенню фахового рівня педагогів сприяла велика роз’яснювальна робота завідуючої дошкільною установою з 1996 року, делегата ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти (2000 рік), розумного та виваженого керівника Козлової Тамари Григорівни.

Саме з 1996 по 2004 рік більшість педагогів закладу отримали вищу фахову освіту в Глухівському Державному педагогічному інституті (Кудінова О.П., Єпик Л.П., Кондратенко Н.В., Виноградова С.В., Вовкотеча Р.В., Буянова О.І., Хроменкова Т.В., Глущенко Л.М., Осипенко О.А.).

У 1996 році проведено ліцензування дошкільного закладу. Рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради дошкільний заклад №11 „Казка” визнано як заклад, що має право надавати освітні послуги дітям дошкільного віку. 

Підвищення кількості зорових захворювань у дітей дошкільного віку спричинили необхідність відкриття ще двох спеціальних груп для дітей з порушеннями зору. Постала потреба у вчителях-дефектологах, які повинні організовувати корекційну роботу з дітьми в кожній спеціальній групі. Тож, протягом 2001-2006 років педагоги Одарченко Л.М., Кондратенко Н.В., Безкоровайна Л.М. та Глущенко Л.М. отримали другу вищу освіту зі спеціальності „дефектологія”.

Ще у 80-ті роки розпочалася дружба дитячого садка №11 „Казка” з дошкільними установами м.Оряхово (Болгарія). За радянських часів делегація працівників закладу їздила до Болгарії, відвезли подарунки садочкам м.Оряхово, привезли сувеніри від них.

Як згадує Грищенко Г.С. „ .... у садочку велика увага приділялась інтернаціональному вихованню. Дитячий садок листувався з дитячими садками м.Оряхово. що в Болгарії.

Якщо до Болгарії їздили представники від виконкому, то потім вони виступали перед колективом.”

У 90-ті роки делегація з Болгарії була у м.Шостка. Тож, накопичені сувеніри, фотографії, подарунки було вирішено оформити як музей українсько-болгарської дружби.

Історія становлення та розвитку ДНЗ №11 „Казка” відображена у експонатах музею дошкільного закладу. Здебільшого це – фотографії, тож макет дошкільної установи вдало доповнив експозицію.

Педагоги закладу завжди дружні. Вже багато років в дошкільному закладі відзначаємо свята: Нового року, 8 Березня, День працівників освіти.

Завжди вітаємо зі святом Перемоги ветеранів закладу, а також ювілярів.

На фото: колектив вітає з 75-річчям колишню завідуючу ДНЗ №11 Грищенко Г.С. (2007 рік).

ІІ. Сьогодення: здобутки, перспективи розвитку

Педагогічний колектив стоїть на варті права кожної дитини на всебічний розвиток здібностей, інтересів, збереження її фізичного та психічного здоров’я.

Пріоритетними напрямками в роботі з дітьми є формування життєвої компетентності дітей на основі особистісно-орієнтованої моделі виховання і навчання; всебічний розвиток задатків, здібностей, нахилів, індивідуальних особливостей та потреб.

Основний напрямок роботи дошкільного закладу – валеологічна освіта дошкільників.

Ми робимо перші кроки в країну краси і здоров’я Валеологію з усвідомленням важливості початої справи, відповідальності не лише за долі наших вихованців, а й за майбутнє країни, в якій живемо, в якій жити й нашим дітям.

До комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів входять дні здоров’я, фізкультура на свіжому повітрі, фіто- та ароматерапія, С-вітамінізація третіх блюд, використання нестандартного обладнання для масажів тощо.

Педагогами закладу велика увага приділяється організації навчально-пізнавальної роботи з дітьми. Висококваліфіковані педагоги (Булітко Л.В., Єпик Л.П., Виноградова С.В., Шепель О.П., Налевайко Н.Б. та ін) проводять цікаві заняття з дітьми з використанням таких інноваційних технологій, як методика М.Єфименка та М.Зайцева, М.Монтесорі, інтегрованого навчання та психолого-педагогічного проектування тощо.

 Природа – одна зі сфер життєдіяльності. Можливість побачити красу рідного краю допоможуть систематично організовані в дошкільному закладі виставки поробок, композицій з різних природних та штучних матеріалів.

Тематика виставок часто пов’язана з казкою („Казкова галявина”, „Казка в гостях у „Казки”, „Казковий хоровод” тощо), що дає можливість розвивати емоційну сферу дітей та виховувати бережливе ставлення до оточуючого світу.

Дитячий заклад – це неповторна і самобутня країна малечі. Це той світ, у якому дитина живе у найважливіший період свого розвитку і колектив закладу намагається зробити цей світ привабливим, доступним для всіх.

 Малюнки дітей спеціальних груп взяли участь в престижному Міжнародному конкурсі малюнків дітей з вадами зору, що проходив в Афінах (2000 рік) під егідою Грецького Міжнародного Виставочного Центру Дитячого Мистецтва. Творчі роботи дітей виставлялись у виставкових залах та вузах грецької столиці.

У нашому садочку створено всі умови для повноцінного розвитку дітей: світлі ігрові кімнати з іграшками та ігровим обладнанням саме для даної вікової групи, є простора музична та спортивна зали, зелені ігрові та спортивний майданчики, влітку працює басейн. Для дітей з порушеннями зору працюють тифлопедагогічні та ортоптичні кабінети, а також кабінет логопеда та психолога.

         Один з найважливіших напрямків роботи дошкільного закладу є навчально-виховна, корекційна та лікувально-відновлювальна робота з дітьми, які мають порушення зору.

Вихованці цих груп мають  різні вади зору: рефракційна, дисбінокулярна амбліопія, збіжна й розбіжна косоокість тощо.

Робота з дітьми здійснюється за трьома напрямками: організаційно-педагогічний, лікувально-відновлювальний і корекційно-виховний.

Організаційно-педагогічна робота включає визначення рівня розвитку кожної дитини, урахування психолого-педагогічних особливостей малят при доборі ігрового матеріалу.

З дітьми працюють досвідчені та творчі вихователі: Булітко Л.В., Виноградова С.В., Єпик Л.П., Вовкотеча Р.В., Буянова О.І., Романенко С.В., Налевайко Н.Б., Кононенко О.М..

Специфіка лікувально-відновлювального напрямку включає роботу лікаря офтальмолога (Півоварова О.І.) та медсестер-ортоптисток (Мороз Н.М., Цит І.М.) з розвитку та охорони залишкового зору дітей.

Лікувально-відновлювальна робота в нашому садочку – завжди була і є на високому рівні. В минулі роки медсестри-ортоптистки Живаєва К.М. та Рябенкова О.М. багато працювали щодо поповнення матеріально-технічної бази кабінетів та покращенням зору дітей.

Динаміка результативності лікувальної та корекційної роботи свідчить про те, що 80-90% дітей-випускників йдуть до школи із нормальною гостротою зору.

Велику допомогу у поповненні ортоптичних кабінетів лікувальною апаратурою надав мер міста Нога М.П. (виділив кошти на комп’ютер), підприємці Євменова О.М. (подарувала апарат АСО – У2, аромалампу, лікувальні м’ячі тощо) та  Мануйлович М.Ю. (подарував лікувальну комп’ютерну програму „Контур”).

Велике спасибі небайдужим людям від колективу дітей, працівників та батьків дошкільного закладу!

Основний напрямок – корекційно-виховний, який передбачає формування у дошкільнят з патологією зору компенсаторних способів пізнавальної та трудової діяльності, попередження та корекцію відхилень у фізичному та психічному розвитку.

Крім вихователів, цю роботу проводять вчителі-дефектологи  Одарченко Л.М., Безкоровайна Л.М., Кондратенко Н.В., Глущенко Л.М., Виноградова С.В.

З метою організації більш ефективної колекційної роботи з дітьми, які мають вади зору, у 2012 році на базі дошкільного закладу відкрито сенсорну кімнату. Обладнання кімнати дозволяє вирішувати завдання корекції (зору, сприймання, орієнтування у просторі), а також спрямовані на проведення роботи з релаксації, заспокоєння, розвиток тактильних відчуттів.

В дошкільному закладі велика увага приділяється розвитку творчих здібностей дошкільників. Для цього відкрито Центр дитячої творчості „Пізнайко”, де діти розвивають свої драматичні таланти, вчаться декламувати вірші, знайомляться зі світом мистецтва.

З метою розвитку дитячих талантів та здібностей в дошкільному закладі працюють гуртки: „Рухаємось - говоримо” (логоритміка), „Пластилінова краса” (поробки з пластиліну), „Орігамі” (робота з папером), „Співаночка” (співи), „Вундеркінд” (логічне мислення) тощо.

Для дітей дошкільного закладу зустріч з цікавою людиною – завжди радість!

Кожного року, у переддень свята Перемоги, з дітьми старшого дошкільного віку зустрічався та розповідав про бойовий шлях ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник Параду Перемоги на Червоній площі в Москві в травні 1945 року, колишній працівник дошкільного закладу Григорій Степанович Слабіков (1918 – 2007р.р.).

Гостем дошкільного закладу був інспектор пожежної охорони Пригара М.В.

У вересні 2007 року гостею дошкільного закладу була головний редактор газети „Дитячий садок” Вороніна Тетяна Василівна.

Дошкільний заклад багато років співпрацює з редакцією „Дитячого садка”, на шпальтах цієї газети друкувались 3 наших педагога (Кондратенко  Н.В.,  Романченко Л.І.,  Булітко Л.В.).

Дошкільнята нашого закладу – часті гості у дитячій бібліотеці ім.М.Горького. Крім цікавих екскурсій залами бібліотеки, тут відбуваються зустрічі з талановитими особистостями.

Так, у жовтні 2007 року діти старшого дошкільного віку (вихователь Шепель О.П.) зустрічались з місцевою поетесою Євгенією Гончаренко.

Всім відомо, як діти полюбляють казки, їх роль у вихованні щасливої особистості непересічна. Адже казки вчать малюків бачити та цінувати доброту, щедрість душі, навчають бути сміливими та наполегливими.

В нашому дошкільному закладі, який так і називається „Казка”, вже стало традицією широко використовувати казки для виховання особистості кожної дитини. А якщо дієвими особами є ще й улюблені вихователі – нема меж щасливим почуттям малюків!

Творчим колективом нашого дошкільного закладу були поставлені такі театралізовані вистави, як „Червона Шапочка”, „Подорож Буратіно по літнім та зимовим казкам”, „Теремок”, „Аленький цветочек”, „Спляча красуня”, „Попелюшка”.

Дивитись виставу приходять не тільки діти, а і батьки, весь персонал дитячого закладу. Всі вони дуже вдячні глядачі, і вигуки „Браво!” є найвищою нагородою для наших акторів.

У нас працюють тільки професіонали!

 Високий рівень професійної компетенції підтверджує систематичне друкування практичних розробок педагогів закладу на шпальтах всеукраїнських фахових видань.

Публікації педагогів закладу були першими серед дошкільних закладів міста!

Станом на 01.01.2013 року педагогами закладу підготовлені до публікації 87 творчих розробки, авторами яких є 19 педагогів (57%).

Вихователь-методист Кондратенко Н.В. отримала ІІІ премію у ІV Всеукраїнському конкурсі „Творчість освітян” за розробку „Використання схем та перфокарток в роботі з дітьми дошкільного віку” (1998 рік), а також заохочувальну премію на Всеукраїнському конкурсі „Творимо здоров’я душі та тіла” за розробку „Перспективне планування занять з валеології для різних вікових груп” (2000 рік).

Вчителі-дефектологи (тифлопедагоги) Романченко Л.І, Одарченко Л.М.. Безкоровайна Л.М. та Кондратенко Н.В. отримали ІІІ премію у Всеукраїнському конкурсі „Мандруємо світом дошкілля" за творчу розробку „Оптимізація корекційної роботи з дітьми, які мають порушення зору, шляхом інтеграції навчально-виховних впливів” (2007 рік).

У 2006 році вихователь-методист Кондратенко Н.В. отримала Подяку від редакції журналу „Дошкільне виховання” за розробку проекту організації методичної роботи на тему „Сучасні підходи до підвищення професійної компетентності педагогів з громадянського виховання дошкільників”, який взяв участь у Всеукраїнській акції „Любіть Україну!”

З метою підвищення свого фахового рівня педагоги закладу беруть активну участь у місцевих, обласних, республіканських та міжнародних методичних заходах.

З 1996 року на базі дошкільного закладу проведено 3 обласних та 3 міських семінари (для завідуючих, вихователів-методистів міста та вчителів-дефектологів області).

Вихователь-методист  Кондратенко Н.В. взяла участь у республіканських семінарах у м.  Запоріжжя  (2005, 2011р.р.), 

м. Київ (2006 рік). Вчителі-дефектологи Романченко Л.І. та Одарченко Л.М., Кондратенко Н.В. брали участь у Міжнародних семінарах у м. Львів (2005, 2007, 2010р.р.) та у м. Київ (2008р.).

За результатами атестації та підсумками роботи в навчальному році, за сумлінну працю і високі показники освітньої діяльності педагогічні працівники нагороджуються Почесними грамотами різних рівнів.

Із загальної кількості педагогів 21 особа (75%) нагороджені Почесними грамотами; 2 особи (Козлова Т.Г.. Кондратенко Н.В.) нагороджені Почесним знаком „Відмінник освіти України”.

         З метою формування почуття патріотизму, гордості за свій дошкільний заклад розроблена та розташована на видному місці Символіка дошкільного навчального закладу №11 „Казка”: гімн, прапор, а також герб, на якому у вигляді квітки-семицвітки визначені основні напрямки роботи дошкільного закладу з дітьми, батьками та педагогічним колективом.

Педагоги закладу  щорічно беруть активну участь у міських щорічних виставках „Іграшка в житті дитини”. У 2011, 2012 роках 100% педагогів беруть у них участь.

Таким чином, педагоги закладу поповнюють мікропедкабінети груп. Посібники наших педагогів відзначаються поліфункціональністю, сучасним виготовленням та оформленням, тому щорічно автори ігор нагороджуються Подяками управління освіти Шосткинської міської ради (Булітко Л.В., Виноградова С.В., Безкоровайна Л.М., Одарченко Л.М., Єпик Л.П., Буянова О.І., Кудінова О.П. та ін.).

   Педагоги дошкільного закладу беруть участь у фахових конкурсах. Шепель О.П. та  Клименко Л.В. стали лауреатами І міського конкурсу „Вихователь року” (2003 рік). Вчитель-дефектолог Безкоровайна Л.М. (у 2004 році – вихователь) посіла ІІ місце у міському конкурсі „Вихователь року”, Налевайко Н.Б. посіла 11 місце у міському конкурсі «Вихователь року» (2010 рік), практичний психолог Венніченко О.І. стала переможцем 1 (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий працівник психологічної служби» (2010 рік), музичний керівник Кудінова О.П. посіла 11 місце у міському конкурсі «Моє краще заняття» (2012 рік).

Щорічно педагоги закладу беруть участь у міському конкурсі „Моє краще заняття”.

Велику увагу педагогічний колектив приділяє налагодженню взаєморозуміння з сім’ями вихованців.

Двічі на рік у дошкільному закладі проходять Дні відкритих дверей на різну, цікаву для батьків тематику: „Коли гра не доводить до добра”, „Казкова подорож стежками Валеології”, „Навчаємось, граючись”,  „Вчимося мови та розмови” тощо.

Дошкільний заклад  має позитивний досвід роботи з сім’ями вихованців. В 2004-2005 навчальному році педагоги закладу ділились досвідом роботи з батьками на засіданні обласного методичного об’єднання вчителів-дефектологів, який відбувся на базі спеціальних груп з вадами зору.

Темою засідання була „Взаємодія роботи дошкільного закладу та сім’ї: актуальність, шляхи реалізації, досвід”. Для колег з інших міст області була проведена інтелектуальна гра-заняття за участі дітей та батьків, розвага, театралізована вистава, а також відбувся „круглий стіл”, за яким були розглянуті основні аспекти, принципи та напрямки роботи з батьками.

Матеріали „круглого столу” надруковані в газеті „Дитячий садок” (2005 рік) та „Бібліотечка вихователя дитячого садка” (2008 рік).

Творчою групою педагогів закладу (Козлова Т.Г., Кондратенко Н.В.. Романченко Л.І., Булітко Л.В., Безкоровайна Л.М., Виноградова С.В. Хроменкова Т.В.) підготовлений методичний посібник щодо організації та проведення батьківських зборів, до якого ввійшли практичні матеріали на актуальні теми родинного виховання.

Цікавою та новітньою формою роботи з батьками є випуск родинної газети „Домашній ліцей”, яка виходить з 2006-2007 навчального року тричі на рік.

На шпальтах газети спеціалісти закладу (вихователі, психолог, завідуюча, вихователь-методист, вчителі-дефектологи, медичні сестри та ін.) дають відповіді на запитання батьків або розкривають певний напрямок виховання дітей.

На благо дітей злагоджено діють всі служби дошкільного закладу, а саме: помічники вихователів ( Радіна Л.І., Шульга В.В., Віліховська С.О., Ворожбит Л.М., Єресь Н.А., Єресь М.Г.); медичні сестри Гуленок Г.О.; працівники харчоблоку Баглай Г.М.; машиністи по пранню спецодягу та білизни Радохлеб Л.Є; завгосп Савченко М.М.; кастеляна Зябко Н.М.; прибиральниця Штатна О.М.; слюсар-електрик Тур В.В..

                                             ІІІ. Наші випускники

Дошкільний заклад – родинне гніздо, де ніжні материнські руки педагогів віддають дітям тепло своїх сердець, підтримують любов’ю та турботою, виховують особистості та справжніх громадян України, сіють розумне, добре, вічне.

Після випускного вечора ще багато разів приходять до своїх улюблених виховательок випускники. Діляться своїми враженнями про школу та вчителів, розповідають про свої проблеми та досягнення.

І педагоги дошкільного закладу щиро радіють успіхам та перемогам наших дітей.

 

       Колектив Шосткинського закладу дошкільної освіти (ясел-садка) №11 „Казка” Шосткинської міської ради Сумської області намагається торкнутися заповідних струн кожної дитячої душі, знайти ключик до кожного вихованця. А діти віддячують їм своєю любов’ю, розумінням, відвертістю. Такі взаємини і є запорукою успіху!

 

                             Яким світ буде завтра, вирішує       

те, що ми робимо сьогодні!

Офіційні сайти

Спілкуємось з колегами

Контакт

Телефон: (05449) 6-15-41

Адрес: 41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Миру, 11а

Наш e-mail:

33095728@mail.gov.ua

Інформація

Національна дитяча "гаряча" лінія (0800500225 або 772 з мобільного) та Національна дитяча "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства (0800500335 або 386 з мобільного)