Заклад дошкільної освіти  відкрито у 1978 році. Засновник – ВО «Свема». У 1987 році рішенням виконкому у закладі відкрито 2 спеціальні групи для дітей з порушеннями зору. У зв’язку із збільшенням потреби в лікуванні дітей у 2000 році були відкриті ще 2 групи для дітей з порушеннями зору.

        Всього в д/з за списком 192 дитини, з них 48 дітей з порушеннями зору.

З дітьми , які мають порушення зору працюють: вихователі, вчителі-дефектологи , логопед -1, музичний керівник -1, практичний психолог – 1.  

    Метою роботи спеціальних груп є проведення навчальної, корекційної та лікувально-відновлювальної роботи з дітьми, які мають зорові захворювання.

    У зв’язку з тим, що діти мають знижений зір, в роботі для кожної дитини на кожне заняття використовується індивідуальна наочність. 

       Для проведення навчальної роботи біля дошки та на мольберті застосовується зелений колір, який дозволяє зосередитись на об’єктах. 

Діти, які мають гостроту зору до 0,4 (слабозорі) використовують лупу-оптичний прилад, який збільшує та наближає об’єкт.

Ще однією особливістю організації роботи з дітьми є використання підставок різних видів. Вони зеленого кольору та дають можливість дітям зі збіжною косоокістю та низькою гостротою зору наблизити об’єкт до себе та зменшити кут косоокості. 

Дітям з низькою гостротою зору пропонується роздатковий матеріал більше 5 см за величиною, а у кого зір піднявся більше 0,4 використовуються об’єкти розміром 2 см. 

З метою розвитку збережених аналізаторів, використовується  «банк запахів». 

Перед початком занять та через кожні 7-12 хвилин заняття  з метою припливу крові до очних нервів проводиться гімнастика для очей. 

Крім навчальної, з дітьми проводиться корекційна робота, особливостями якої є індивідуалізація навчання, використання зеленого фону, розвиток збережених аналізаторів. 

Лікувально-профілактичну роботу проводять медсестри-ортоптистки, які використовують наявну апаратуру та лікувальні комп’ютерні програми. 

З дітьми працюють «вузькі» спеціалісти: вчителі-дефектологи (тифлопедагоги), вчитель-логопед, практичний психолог, вихователь з фізичної культури. 

Нам 40 років!!!

Офіційні сайти

Спілкуємось з колегами

Контакт

Телефон: (05449) 6-15-41

Адрес: 41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Миру, 11а

Наш e-mail:

33095728@mail.gov.ua

Інформація

Національна дитяча "гаряча" лінія (0800500225 або 772 з мобільного) та Національна дитяча "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства (0800500335 або 386 з мобільного)