Виконання  всіх призначень

здійснюює медсестра-ортоптистка:

Мороз Наталія Михайлівна- освіта середня спеціальна. На посаді працює з 1997 року.

     Щорічно результатом лікувально - профілактичної роботи з дітьми, які мають порушення зору є підвищення гостроти зору дітей, робота спрямована на формування бінокулярного зору, стерео зору, зорової координації, формування зорової уваги та сенсорних еталонів.

Прості поради, як зберегти зір дитини

Зір дитини - це особлива турбота батьків, як і здоров'я дитини в цілому. Пропонуємо вам прості поради щодо порятунку дитячого зору.


♦ Уважно стежте, щоб тривалість заняття не перевищувала 1 годину. Робіть для дитини між заняттями перерву для активної гри, бажано на свіжому повітрі.

♦ Не дозволяйте дошкільнику багато часу проводити перед екраном комп'ютера - не довше 30-40 хвилин поспіль. Відстань до екрану монітора повинна бути не менше 40 см, але не більше 1 м.

♦ Дуже важливо, щоб світло не відбивався від екрану монітора. І не дозволяйте малюкові працювати за комп'ютером у повній темряві.

♦ Перед комп'ютером дитина повинна сидіти прямо, спираючись на спинку стільця, трохи нахиливши голову вперед, ноги повинні всією стопою спиратися на підлогу або спеціальну підставку.

♦ Стілець повинен бути на 3-5 см засунутий під стіл. Правильна посадка - майже 100-відсоткова гарантія здорового хребта та зору.

♦ Не дозволяйте дитині грати в ігри на мобільному телефоні і читати книги в транспорті. Через це очі дитини втомлюються і розвивається короткозорість.

♦ І не забувайте показувати дитину щорічно лікарю-окулісту, а перед школою або садком - обов'язково.

                                                      Вправи для дитячих очей:
1. Нехай малюк міцно заплющить очі на 3-5 секунд, а потім, відкривши, подивиться вдалину секунд 5-7. І нехай повторить так 4-5 разів.

2. Швидко моргнувши, малюк повинен закрити очі та посидіти спокійно 5-7 секунд. І так треба зробити 4-5 разів.

3. Дитина повинна робити 4-5 кругових рухів очними яблуками в праву сторону, потім стільки ж у ліву.

Потім малюк повинен подивитися вдалину секунд 10. Так треба повторити 1-2 рази.

Ці вправи дитина повинна виконувати після кожного заняття і на протязі 4-5 хвилин.

♦ І не забувайте про чорницю, моркву, обліпиху, суницю, калину, журавлину, горобину, а також молоду картоплю, капусту, помідори. Ці продукти багаті на вітаміни А, В1, В2, В6, В12, С, які необхідні, щоб зберегти дитячий зір.

♦ Щоб усі вітаміни добре засвоїлися, приправте моркву і картоплю оливковою олією, а ягоди - вершками або сметаною.

Нам 40 років!!!

Офіційні сайти

Спілкуємось з колегами

Контакт

Телефон: (05449) 6-15-41

Адрес: 41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Миру, 11а

Наш e-mail:

33095728@mail.gov.ua

Інформація

Національна дитяча "гаряча" лінія (0800500225 або 772 з мобільного) та Національна дитяча "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства (0800500335 або 386 з мобільного)