Планомірну роботу з фізичного розвитку дошкільників через використання інноваційних здоров'язбережувальних технологій, проводить ранкову гімнастику, фізкультурні заняття, свята та розваги вихователь з фізичної культури

Осипенко Оксана Андріївна- освіта вища фахова (інструктор з фізичної культури), стаж педагогічної діяльності з 1995 року.

    Поглиблено працює над проблемою «Фізичний розвиток дошкільників з порушеннями зору».

Особливості фізичного розвитку дітей дошкільного віку

    Саме в дошкільному віці закладаються основи гармонійного розвитку особистості, її фізичні досконалості - основи здоров’я, довголіття, формується багато рухових навичок, розвиваються фізичні якості ( спритність, швидкість, сила та ін.). Своєчасне та успішне формування рухової функції людини, особливо в дошкільний період її життя, має першочергове значення для повноцінного фізичного розвитку.

У процесі фізичного виховання створюються позитивні умови для успішного засвоєння дітьми стійких навичок поведінки. Зв’язок фізичного виховання з розумовим передбачає повідомлення дітям певних знань з фізичної культури.   З особливою чіткістю виявляється зв’язок фізичного виховання з трудовим, адже в основі трудової діяльності лежать різноманітні рухи. Удосконалення рухового апарату дитини підвищує працездатність організму; розвиток фізичних та вольових якостей сприяє практична та психологічна підготовка дошкільників до високопродуктивної праці в майбутньому.

    Під час виконання фізичних вправ удосконалюються функції аналізаторів: зорового, слухового, рухового. Чіткішими стають оцінки простору, у дітей розвивається почуття ритму, підвищується точність і чіткість рухів та ін. Усе це створює необхідні передумови для кращого сприймання навколишнього середовища і певною мірою впливає на естетичний розвиток.

    Для прищеплення дітям емоційних смаків у процесі фізичного виховання велике значення має додержання відповідних гігієнічних умов на заняттях,  фізкультурна форма, яскраве художнє оформлення фізкультурного інвентарю ( м’ячів, прапорців, обручів тощо ).

    На виховання естетичних почуттів значною мірою впливає музика , яка супроводжує заняття та ранкову гімнастику. Вона сприяє ритмічнішому й координованішому виконанню рухів, задає темп вправ, допомагає виконати їх виразніше. Усе це поліпшує настрій дітей, викликає в них загальне емоційне піднесення.

    Важливою умовою правильного фізичного виховання є єдність вимог дитячого садка та сім’ї. Фізичне виховання дітей дошкільного віку буде ефективним за умови, що воно є органічною частиною всього виховного процесу дитячого садка, предметом спільного піклування дошкільних працівників, членів сім’ї. Також необхідно досконало знати анатомо – фізіологічні особливості дитячого організму різних вікових категорій, щоб не завдати шкоди дитині.

Як зробити так.pdf
Adobe Acrobat Document 141.4 KB
Що робити.pdf
Adobe Acrobat Document 139.7 KB
Про велосипед.pdf
Adobe Acrobat Document 137.2 KB
Навіщо дітям стрибати на скакалці.pdf
Adobe Acrobat Document 140.4 KB
Навіщо в дитячій кімнаті потрібна.pdf
Adobe Acrobat Document 141.6 KB
Звідки в дітей з.pdf
Adobe Acrobat Document 137.5 KB
Що робити.pdf
Adobe Acrobat Document 139.8 KB
Як вибрати ковзани для дитини.pdf
Adobe Acrobat Document 141.1 KB
Як виростити здорову дитину.doc
Microsoft Word Document 30.5 KB
Як боротися зі сколіозом.docx
Microsoft Word Document 16.9 KB
Фізичний розвиток та стан здоров.docx
Microsoft Word Document 17.8 KB

Нам 40 років!!!

Офіційні сайти

Спілкуємось з колегами

Контакт

Телефон: (05449) 6-15-41

Адрес: 41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Миру, 11а

Наш e-mail:

33095728@mail.gov.ua

Інформація

Національна дитяча "гаряча" лінія (0800500225 або 772 з мобільного) та Національна дитяча "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства (0800500335 або 386 з мобільного)